چرا یادگیری بلاکچین ضرورت قرن بیست و یکم است؟

چرا یادگیری بلاکچین ضرورت قرن بیست و یکم است؟

فناوری بلاک چین در دهه گذشته وارد جهان شد و پس از آن به عنوان یک اختراع انقلابی محبوبیت گسترده ای به دست آورد.

شکی نیست که در دنیای امروزی، فناوری به سرعت در حال پیشرفت است و همگام شدن با این پیشرفت ایده خوبی است. اگر شما یک متخصص فناوری هستید که دوست دارید دائماً مهارت های خود را ارتقا دهید یا یک کاربر، سرمایه گذار یا توسعه دهنده مشتاق، باید فناوری بلاک چین را یاد بگیرید.

این مقاله اطلاعاتی در مورد بلاک چین به شما می دهد و به این سوال مهم پاسخ می دهد که چرا آموزش بلاکچین ضروریست؟

اجازه دهید با درک مفهوم بلاکچین شروع کنیم.

فناوری بلاکچین چیست؟

بلاک چین یک فناوری دفتر کل توزیع شده است که تراکنش های امن و قانونی را امکان پذیر می کند. این مفهوم بسیار پیچیده به نظر می رسد، اما در واقع بسیار ساده است. چیزی جز یک نوع پایگاه داده نیست.

بلاک چین مجموعه‌ای از رکوردهای غیرقابل تغییر و دارای مهر زمانی است که توسط مجموعه‌ای از رایانه‌ها که متعلق به هیچ نهاد واحدی نیستند، مدیریت می‌شوند. تمام این بلوک های داده با استفاده از اصول رمزنگاری (به عنوان مثال، زنجیره ای) ایمن شده و به یکدیگر متصل می شوند.

اهمیت فناوری بلاکچین

اطلاعات، کلید هر کسب و کاری است. سرعت و دقت انتقال اطلاعات از یک منبع به منبع دیگر بسیار اهمیت دارد و بلاک چین راه حل ایده آلی برای آن است.

اطلاعات ارائه شده فوری، به اشتراک گذاشته شده و شفاف است. هنگامی که اطلاعات ذخیره می شوند، نمی توان آنها را دستکاری کرد. دسترسی به این دفاتر نیز می تواند فقط به اعضای شبکه خاص محدود شود. اگر هنوز در مورد یادگیری بلاک چین مردد هستید، ادامه مطلب را بخوانید.

10 دلیل برتر برای یادگیری بلاکچین

1. فرصت های شغلی عالی

بلاک چین محبوبیت زیادی در بازارهای جهانی به دست آورده است و این امر منجر به افزایش فرصت های شغلی برای متخصصان آموزش دیده بلاک چین شده است.

هنگامی که به عنوان یک حرفه ای بلاکچین، گواهی یا مدرک می گیرید، می توانید شغلی به عنوان توسعه دهنده یا مشاور بلاک چین، تحلیلگر ارزهای دیجیتال، معمار راه حل بلاک چین، مهندس ارشد نرم افزار (ارز رمزنگاری)، تحلیلگر تحقیقاتی و غیره به دست آورید. دامنه کار بسیار گسترده است.

2. پتانسیل درآمد خوب

مقیاس دستمزدی که پس از تکمیل یکی از برترین گواهینامه های بلاک چین دریافت می کنید عالی است. طبق آمار Hired، حقوق یک توسعه دهنده بلاک چین بین 150 تا 175 هزار دلار در سال است.

به دلیل رشد تصاعدی این فناوری، تعداد زیادی از شرکت های مطرح در حال استخدام متخصصان بلاک چین هستند.

3. پیشرفت در صنایع مختلف

بلاک چین در سال های اخیر به عنوان یک منبع بسیار قابل اعتماد برای ذخیره داده‌های مربوط به انواع مختلف تراکنش‌ها شناخته شده است. با توجه به این قابلیت، بسیاری از صنایع شروع به استفاده از این فناوری کرده اند.

نام‌های بزرگی مانند مرسک و والمارت برنامه‌های بلاک چین را در سیستم خود مستقر کرده‌اند. بخش هایی مانند حمل و نقل هوایی، املاک و مستغلات، محاسبات، خرده فروشی و غیره نیز فرآیند ادغام بلاک چین را در فناوری موجود خود آغاز کرده اند.

4. ادغام آسان

به دلیل زیرساخت جهانی آن، یک برنامه کاربردی انعطاف پذیر است که به راحتی با فناوری های قدیمی و جدید ادغام می شود. بنابراین، حوزه‌های مختلفی مانند رأی‌گیری، مدیریت زنجیره تأمین، تجارت کالا و غیره، بلاک چین را در چارچوب موجود خود ادغام کرده‌اند.

5. فناوری مخرب

بلاک چین با 3 رکن خود یعنی عدم تمرکز، شفافیت و تغییر ناپذیری، فرآیندها و زنجیره های ایجاد شده را مختل کرده است. سیستم های بانکی را مختل کرده است و صنایع مختلف دیگری مانند آموزش، کشاورزی، مراقبت های بهداشتی، فین تک و غیره را متحول کرده است.

6. هویت دیجیتال

امروزه تقریبا همه چیز دیجیتالی شده است. همه گیری بلاکچین، همه صنایع را وادار به ایجاد ردپای دیجیتالی کرده است. بانکداری دیجیتال و خدمات تراکنش در این سناریو در خط مقدم قرار گرفته اند.

با این حال، این انقلاب دیجیتال راه را برای نفوذ هکرها و مجرمان سایبری به سیستم و انجام کلاهبرداری های مختلف هموار کرده است. بلاکچین یک سیستم رمزنگاری سختگیرانه دارد که همه احتمالات حمله سایبری را نفی می کند. هر فرد تنها یک هویت آنلاین دارد که تمام تراکنش ها از طریق آن انجام می شود.

7. داده های امن

همانطور که قبلاً سیستمی را که بلاک چین استفاده می کند توضیح دادیم، جای تعجب نیست که تمام داده های ذخیره شده کاملاً ایمن باشند.

سیستم ثبت نامتمرکز و توزیع شده تضمین می کند که اطلاعات با روش های رمزگذاری شده به صاحب قانونی منتقل می شود. این باعث می شود که داده ها فقط برای شخصی که کنترل شبکه را در اختیار دارد قابل دسترسی باشد.

8. استفاده در دولت

بلاک چین یک فناوری شفاف است که در آن هر کسی می‌تواند به داده‌ها دسترسی داشته باشد، بدون اینکه بتواند آن را دستکاری کند. معرفی این فناوری به سیستم های یک دولت می تواند به شفافیت و مشروعیت منجر شود.

دبی اولین دولتی است که بلاک چین را با موفقیت در عملیات رسمی خود ادغام کرده است. اکنون کاملاً روی فناوری بلاک چین کار می کند.

9. سرمایه گذاری هوشمندانه تر

بلاک چین از ارزهای دیجیتال استفاده می کند، بنابراین درک مفاهیم آن شما را قادر می سازد تا هوشمندانه سرمایه گذاری و تجارت کنید. این یکی از دلایل اصلی یادگیری بلاک چین است. شما می توانید از این فناوری برای سرمایه گذاری و تجارت استفاده کنید.

10. نقطه عطف یک عصر

با توجه به استقبال گسترده بلاک چین در بخش مالی، قرار است به یک فناوری پذیرفته شده تبدیل شود. این امر باعث می شود دریچه های فرصت های شغلی باز شود. زمان بهتری برای پرسیدن این سوال از خود وجود ندارد که چرا باید بلاک چین را یاد بگیرم؟

اینها 10 دلیل اصلی برای استفاده از دوره های آموزش بلاک چین و ارتقاء خود در این زمینه تکنولوژیکی هستند. برای سرمایه گذاری هیجان زده هستید؟ پس فقط گواهینامه فناوری بلاک چین را دریافت کنید. هم افراد فنی و هم غیر فنی می توانند در دوره های آموزش بلاکچین کاراگروپ که توسط درکتر رضانورمحمدی ارائه می شوند، شرکت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *