تجهیزات استخری

تجهیزات استخری

برای راه اندازی استخری بدون الودگی و شفاف، به امکانات مختلفی نیاز داریم و همینطور برای تصفیه استخر و نگهداری آن هم به خرید تجهیزات استخری مختلفی نیاز است. در استخرهای رو باز و بسته به دلیل وجود گرد خاک و الودگی محیط، پس از مدتی آب استخر کیفیفت اولیه خود را از دست داده که هم در ظاهر آب تاثیر می گذارد و هم از نظر بهداشتی اثر نا مطلوبی دارد. به همین علت سازندگان برا ی راحتی بیشتر مصرف کنندگان، تجهیزات جانبی استخر را برای داخل استخر در نظر گرفته اند.برای راهنمایی و مشاوره، میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

نوشته شده توسط : طراحی سایت تهران

دسته بندی تجهیزات جانبی

به طور کلی تجهیزات استخر به دو دسته تجهیزات جانبی و تجهیزات اصلی تقسیم میشوند. تجهیزات اصلی استخر شامل: فیلتر تصفیه، پمپ تصفیه، مبدل استخر و … می باشد.

تجهیزات جانبی استخر شامل :جاروی استخر، حشره گیر، برق گیر، دایو استخر، برس نظافت استخر برای دیوار یا کف، خط شنا، دماسنج، تست کلر، شناور قرص کلر، خط شکن، چراغ شارژی و غیره

انواع تجهیزات استخر

1- فیلتر تصفیه استخر:

یکی از اصلی ترین تجهیزات استخر فیلتر تصفیه استخر می باشد. زمانی که آب را از طریق پمپ وارد استخر می کنیم، لازم است که ابتدا از فیلتر تصفیه عبور کند، چرا که آلودگی و کثیفی آب باید گرفته شود. فیلتر استخری به سه دسته تقسین بندی میشود:

دسته اول : فیلتر شنی

در این دسته فیلتر ها، برای تصفیه آب از یک بستر شنی استفاده میکنند، که پر استفاده ترین نوع فیلتر، فیلتر های شنی هستند. فیلتر شنی توانایی جمع آوری ذراتی به اندازه 20 تا 25 میکرون را دارند که برای محیط هایی که ذرات ریزتر از این هستند مناسب نیست.

دسته دوم: فیلتر کاتریجی

این فیلتر کیفیت متوسطی دارد، در این فیلتر از یک پارچه مخصوص برای جلوگیری از ذرات استفاده می شود و برای جمع آوری ذرات به اندازه 5 تا 10 میکرون هستند مناسب است و اکثر افراد برای استخر خود از اینفیلتر استفاده میکنند، به دلیل اینکه ذرات ریزتری را میگیرند، آب تمیزتری وجود دارد اما به دلیل اینکه مخزن و یا تانک آن کوچک است ، تعداد دفعات تمیز کردن آن بیشتر است.

دسته سوم: فیلتر E

یکی از فیلترهایی که ذرات خیلی ریزتر از 3 میکرون را جمع آوری میکند، این فیلتر است، اما به دلیل قیمت بالای آن کمتر کسی به سراغ این نوع فیلتر میآید.

2- پمپ تصفیه آب:

یکی از مهمترین تجهیزات استخر، پمپ تصفیه استخر می باشد که باعث چرخش آب، کارکرد فیلتر ها، گرمایش و دستگاه های خودکار میشوند.

کارکرد این پمپ به این صورت است که ابتدا آب استخر را تخلیه کرده و سپس از طریق فیلتر، ذرات ریز و آشغال های آن گرفته می شود و با عبور کردن از سیستم گرمایشی و گرم کردن، مجددا آب به استخر وارد می شود. همه ی استخر ها با هر اندازه، نیاز به پمپ تصفیه دارد.

پمپ های استخر به سه دسته تقسیم می شود:

دسته اول :پمپ تک سرعته

این دسته از پمپ ها ارزان هستند ولی هزینه تعمیر آنها بسیار بالاست. این پمپ به دلیل اینکه با سرعت بالا کار میکند، انرژی زیادی مصرف می کند و هزینه استفاده از آن بسیار بالا است.

دسته دوم: پمپ دو سرعته

بسیاری از افراد به دلیل اینکه این دسته از پمپ ها مصرف انرژی بهینه ای دارند، از این پمپ استفاده می کنند. پمپ های دو سرعته از آنجایی که از نامشان پیداست دارای دو سرعت هستند، یکی برای خالی کردن آب و دوم برای گردش آب استفاده میشود.

به دلیل مزیت های زیادی مانند: هزینه پایین، کم بودن صدای پمپاژ، افزایش زمان گردش آب، کم بودن زمان راکد ماندن آب، کاهش ساییدگی پمپاژ، و ترکیب بهتر مواد، بیشتر مورد توجه مصرف کنندگان قرار گرفته.

دسته سوم: پمپ چند سرعته

این نوع پمپ سرعت های مختلفی برای خارج کردن آب و گردش آب دارند و مصرف کنندگان میتوانند با سرعت مد نظر خود مورد استفاده قرار دهند.

ویژگی های این محصول عبارتند از: بهینه سازی زمان تخلیه و گردش آب، هزینه پایین نگهداری آن، مصرف انرژی کم، تنظیم سرعت دلخواه برحسب نیاز، کاهش ساییدگی

3- مبدل حرارتی:

یکی دیگر از تجهیزات مهم در استخر، پمپ های حرارتی و بخاری ها هستند و نقش به سزایی در گرم کردن آّ مخصوصا در زمستان هستند.

بعد از تخلیه آب، و قبل از اینکه مجدد به استخر وارد شود، ابتدا از بخاری عبور کرده تا گرم شود تا دمای مطلوبی به شناگران بدهد. با توجه به نوع استخر میتوان از انواع مختلفی از این بخاری ها استفاده کرد.

انواع مبدل های حراتی عبارتند از :

پمپ حرارتی: این پمپ با برق کار می کند، هرچه دمای محیط گرم تر باشد، آب زودتر گرم می شود ، این پمپ از دمای محیط برای گرم کردن آب استفاده می کند. این نوع پمپ قیمت بالایی دارد اما هزینه نگهداری آن کم است.

پوشش خورشیدی: ابزاری است که با کم کردن بخار ناشی از تابش مستقیم خورشید، باعث افزایش دما می شود و این یک ابزار اضافیست ولی هزینه نگهداری استخر شما بسیار کاهش میدهد و باعث کاهش مصرف انرژی می شود.

4- اسکیمر:

این ابزار برای جمع آوری الودگی سطح آب استفاده میشود و آّ سطح استخر را به فیلتر را می فرستد.

5- سختی گیر:

برای از بین بردن رسوبات گچی موجود در موتورخانه از این ابزار استفاده میشود.

6- دسته تلسکوپی:

برای ابزار برای تمیز کردن استخر کاربرد دارد . این ابزار یک دسته بلند است که در انتهای این دسته یک سوراخ موجود است و تجهیزاتی مانند جارو را به این سوراخ متصل میکنند. جنس اکثر این دسته ها الومینیومی است.

7- توری:

این ابرپزار نیز برای تمیز کردن استخر استفاده می شود و برای جمع آوری زباله های روی سطح آب استفاده میشود.

8- جاروی استخر:

این جارو انواع مختلفی دارد، اما بهترین نوع آن جارویی است که شامل یک سر و شلنگ است که به دسته تلسکوپی متصل می شود که برای جمع آوری لجن های کف آب و سطح آب استفاده میشود.

9- برس استخر:

این ابزار یکی از مهمترین ابزارهای تمیز کردن استخر است که جارو آنرا نمیتواند تمیز کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *