سرویس ژنراتور

سرویس ژنراتور

نگهداری و سرویس ژنراتور، به دلیل اینکه این ابزار، یک ابزار پشتیبانی قدرتمند در تولید انرژی الکتریسیته مصرفی به صورت اضطراری، مورد استفاده قرار می گیرد، بسیار واجب بوده و به صورت مکرر تحت سرویس و نگهداری باید قرار بگیرد، تا بتوان از آن در زمان عدم وجود نیروی برق شهری به خوبی استفاده کرد و در کنار آن طول عمر و کیفیت عملکرد موتور ژنراتور را تضمین و همچنین اطمینان حاصل کرد. در این مقاله همراه ما باشید تا نکاتی را در مورد سرویس ژنراتور و نکاتی از این قبیل برای شما بیان کنیم :

 • اهمیت نگهداری و سرویس ژنراتور  در چیست  ؟
 • ژنراتورها را هرچند وقت یکبار باید تعمیر کرد ؟
 • خدمات قابل ارائه در نگهداری و سرویس ژنراتور شامل چه مواردی می باشند ؟
 • بهترین خدمات سرویس و نگهداری ژنراتور را در کجا می توانیم داشته باشیم  ؟

بررسی مشخصات دیزل ژنراتور | رادوکو | وارد کننده و تامین کننده تجهیزات صنعتی

اهمیت نگهداری و سرویس ژنراتورها در چیست ؟

سعی داریم با توجه به حساسیت بالای قطعات الکترونیکی و اهمیت آنها در این ژنراتورها برای تولید برق مصرفی موسسات و تجهیزات الکتریکی، اهمیت نگهداری و سرویس دیزل ژنراتور ها را بررسی کنیم و از جهت دیگر مراحل، نگهداری، شرایط و عوامل موثر بر سلامت دیزل ژنراتور ها را بررسی کنیم . حال سوال اینجاست ، ژنراتورها را هرچند وقت یکبار باید تعمیر کرد ؟

بهترین روش نگهداری و سرویس ژنراتورها پیروی از برنامه مقرر شده است. تمامی ژنراتور ها باید از نگهداری و سرویس دوره ای بهره مند باشند، یعنی بسته به نوع و شرایط باید به صورت دو ماهه و یا سه ماهه از نظر سلامت چک شوند، در صورت عدم بررسی، احتمال خرابی ژنراتور روز به روز افزایش یافته و امکان هزینه های بسیار سنگین در آینده برای کاربران وجود دارد.

اما همانگونه که گفته شد، انجام این کارها نیازمند مهارت و همچنین تجربه کافی برای انجام این افعال است.

دیزل ژنراتور ۱۲۰ کیلووات ۱۴۰ کاوا - آذر موتور

خدمات قابل ارائه در نگهداری و سرویس ژنراتور شامل چه مواردی می باشند ؟

از جمله خدمات قابل ارائه در نگهداری و سرویس ژنراتور ها، مجموعه ای از موارد می باشند که در زیر بیان شده است. این موارد می توانند به شما این اطمینان را بدهند که در صورت بررسی و تست سلامتی که توسط متخصصان انجام می گیرد، در صورتی که دستگاه شما تمامی را موارد بررسی با موقعیت رد کرده و از لحاظ تست ها سالم باشد، می توانید تا یک مدت به نسبت طولانی مدت که یعنی دو الی سه ماه با آسودگی خاطر از دستگاه استفاده کنید و مطمئن باشید که اتفاق خاصی برای دستگاه شما نخواهد افتاد. موارد قابل بررسی در سرویس و نگهداری ژنراتور موارد زیر اند :

 1. اولی که توسط کارشناس انجام میشود تست اتصالات و فیلتر آب می باشد.
 2. تست بعدی فیلترهای روغن و گازوئیلی می ‌باشند.
 3. تست سیستم کنترل اجاره دیزل ژنراتور، باتری ها و تجهیزات شارژ باتری ها از مواردی اند که در این تست بررسی می شود.
 4. بررسی خروجی اگزوز و مسیرهای ورودی و خروجی هوای اتاق دیزل ژنراتور مورد دیگری که در این تست بررسی شده و دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد.
 5. شرایط محیطی دیزل ژنراتور از مواردی است که در اینجا بررسی می شود.
 6. نصب و پیکربندی ترانسفورماتور مورد بعدی است که در تست ها بررسی می شود.
 7. تست رادیاتور، انژکتور و قطعات وابسته از جمله تست هایی است که انجام می شود در سرویس.
 8. اصلی ترین قطعه ژنراتورها کدام است ؟ قطعا موتور، پس قطعی است که بررسی خود موتور نیز جزء موارد واجب در سرویس های قابل ارائه باشد.
 9. در انتها تست تابلو برقی و اتصالات برقی دستگاه انجام می شود.

باید اشاره کنیم که بازدهی ژنراتور ها با توجه به مصرف سوخت شان متفاوت است، یعنی هر ژنراتور می تواند بازدهی متفاوتی نسبت به آنچه برق استفاده می کند داشته باشد از جمله مواردی که می تواند بازدهی را پایین بیاورد این است که سرویس مداوم و تست های سلامتی لازم از دستگاه گرفته نشود. اینگونه بازدهی ژنراتور ها با توجه به مصرف سوخت شان کاهش پیدا می کند و دلایل مختلفی می تواند عامل آن باشد.

بهترین خدمات سرویس و نگهداری ژنراتور را در کجا می توانیم داشته باشیم

شرکت توان گستر با سابقه درخشان و متشکل از تیم قدرتمند متخصصان در حوزه  تاسیسات برقی مکانیکی و پروژه های پیمانکاری می باشد که با بکارگیری مهندسین جوان و فعال توانسته گام‌های بسیار محکمی در این زمینه بردارد. از آنجا که ژنراتورها عضو شبکه های قدرت می باشند، پس لازم است که شما سرویس‌های خود را به توان گستر بسپارید. در توان گستر تخصص کاری زیادی وجود دارد و شما می توانید با خیالی آسوده سرویس دستگاه خود را به آنها بسپارید و از بهره مند شدن خدماتی بسیار شایان لذت ببرید. اجاره ژنراتور سایلنت را از توانگستر بخواهید

مقاله همراه شما بودیم با معرفی موارد خدمات نگهداری و سرویس ژنراتور و همچنین معرفی بهترین شرکت ارائه دهنده خدمات موسساتی و تاسیسات برقی، منجمله ژنراتورها، یعنی توان گستر. به شما پیشنهاد می کنیم که هم اکنون وارد وب سایت توان گستر شده و با کارشناسان شرکت تماس بگیرید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *