سفارش دوخت

سفارش دوخت

امروزه بسیاری از افراد برای این‌که بتوانند لباس مد نظرشان را بپوشند و جنس و مدل طراحی لباس خود را انتخاب نمایند، به سفارش دادن دوخت لباس می‌ پردازند. در این صورت افراد پارچه‌ی دلخواه خود را خریداری نموده و طرح موردنظرشان را انتخاب می ‌کنند. سپس نزد یک خیاط ماهر، سفارش دوخت لباس خود را می ‌دهند. گاهی اوقات دیده می ‌شود که تولید کنندگان لباس برای فروش محصولات تولیدی خود سفارش عمده از مصرف کننده می ‌گیرند. این لباس‌ها می ‌تواند شامل لباس زیر، تیشرت، مانتو، شلوار، لباس پاییزی و در نهایت پالتو باشد. سفارش عمده‌ی دوخت لباس مزایایی را برای تولید کننده و مصرف کننده به دنبال دارد. در سفارش دوخت لباس تولید کننده به دنبال تولید لباسهای باکیفیت و ارزان است زیرا لباس با این ویژگی‌ها سریعاً به فروش رسیده و مصرف کننده نیز آن لباس را با قیمت مناسب خریداری می ‌کند و با استفاده از این روش چرخه‌ی اقتصادی دوخت و خرید لباس متعادل می ‌ماند. به طور کلی سفارش دوخت لباس چه تکی و چه عمده مزایای مختلفی دارد که ما در این مقاله این مزایا را برایتان توضیح می ‌دهیم.

سفارش دوخت پالتو

داشتن یک کت ویا پالتوی مناسب فصل سرما می ‌تواند برای فرد مزایای زیادی داشته باشد. کت‌ها در فصلهای سرد پاییز و زمستان از بدن انسان دربرابر نفوذ سرما محافظت می‌ کنند و ظاهر و استایل شیکی در این فصول سال برای فرد می ‌سازند.مدل پالتو‌ها توسط تولید کنندگان طراحی می‌ شوند و سایزبندیهای زیادی دارند. سایزبندی پالتو‌های زنانه با پالتو‌های مردانه در دوخت متفاوت بوده و مسلماً سایز پالتوهای مردانه نسبت به زنانه بزرگتر گرفته می ‌شوند.

یکی از نکات بسیار مهم در خرید یا دوخت پالتو این است که شما با فرم بدن خود آشنا باشید. فرم بدن هر فردی نسبت به فرد دیگر متفاوت است و همین موضوع در دوخت یا خرید پالتو تأثیرگذار می ‌باشد. انواع فرم‌های بدن عبارتند از: فرم گلابی، سیب، ساعت شنی، مستطیل، مثلث، بیضی، لوزی.

نکته‌ی دیگری که در سفارش دوخت پالتو باید مدنظر گرفته ‌شود این است که جنس پارچه‌ی انتخابی برای پالتو باید از ورود سرما به بدن جلوگیری کند. جنس‌های مختلفی از پارچه‌ها در بازار هستند که هر کدام از آن‌ها ویژگی‌های مختلفی دارند. در میان جنس‌ پارچه‌های موجود در بازار پارچه‌ی موهر، کشمیر، چرم، توییت، نایلونی و کنف بیشترین کیفیت را دارند. گاهی اوقات تولیدکننده برای بهتر کردن ظاهر لباس در طراحی پالتو از پارچه‌هایی مانند خز نیز استفاده می‌ کند. برای خرید مانتو اسپرت با مزون پامچال همراه شوید

پارچه‌ی موهر از طریق الیافی که از پشم بدن بز آنگورا به دست می‌آید، دوخته می ‌شود. این پارچه برای دوخت انواع پالتو مردانه و زنانه مناسب بوده و مورد استفاده قرار می ‌گیرد و همچنین مقاومت بالایی دارد.

پارچه‌ی چرم از نظر زیبایی بسیار خاص و جذاب به نظر می ‌رسد و جز پارچه‌های باکیفیت بازار بشمار می‌ رود.

پارچه‌ی بعدی جنس توییت است که همیشه مد می ‌باشد. در نخ‌های این پارچه از پشم خالص حیوانی استفاده شده است.

پارچه‌ی دیگری که برای سفارش دوخت پالتو بسیار مناسب است پارچه‌ی کنف می ‌باشد. پارچه‌ی کنف از قدیم مورد تأیید بوده و همواره از این پارچه برای دوخت پالتو استفاده می‌ شود.

نوع دیگری از پارچه‌ها‌ی تولید پالتوکه لطافت و مقاومت بالایی را دارا می ‌باشد پارچه‌ی کشمیر است. این پارچه کیفیت بالایی دارد اما این کیفیت سبب بالا رفتن قیمت آن نیز شده ‌است. خرید مانتو یکی دیگر از محصولات مزون پامچال می‌باشد

یکی دیگر از انواع پارچه‌های پرکاربرد پالتویی، پارچه‌های نایلونی هستند که از الیاف پنبه ساخته می ‌شوند. الیاف موجود در این پالتو اجازه‌ی عبور هوای سرد از پالتو و رسیدن آن به بدن را نمی ‌دهند.

پارچه‌هایی که در دوخت پالتو بکار می ‌روند به طور کلی باید ضخیم و محکم بوده و علاوهبر این قیمت مناسبی نیز داشته باشند. مصرفکنندگان در سفارش دوخت پالتو باید به این نکات توجه زیادی نمایند.

سفارش دوخت مانتو

مانتو یکی از پوشش‌های زنانه‌ی بسیار مهم در جامعه‌ی ما می ‌باشد که بدن زنان را از نگاه نامحرمان حفظ می ‌کند. مانتوها ازنظر طرح و رنگ و جنس پارچه انواع مختلفی دارند. برای دوخت مانتو انواع مدل‌ها مانند مدل مجلسی، اداری و اسپرت در نظر گرفته می ‌شود. گاهی اوقات ممکن است مانتویی که مدل دلنشینی داشته باشد و جنس آن نیز خوب باشد را پیدا نکرده باشید. در این صورت تصمیم می ‌گیرید که سفارش دوخت مانتوی خود را به یک خیاط ماهر بدهید تا بتوانید همان مانتوی مدنظر خود را داشته باشید. سفارش دوخت مانتو مزایای زیادی را برای مصرفکننده و تولیدکننده دارد. در سفارش دوخت مانتو فرد می ‌تواند پارچه‌ی مانتوی مورد نظر خود را انتخاب نموده و استایل خود را با توجه به سلیقهای که دارد شکل دهد. علاوهبر این مانتوی دوخته شده با فرم و سایز تن افراد متناسب می ‌باشد. با این کار دیگر فرد وقت زیادی را صرف یافتن مانتوی مناسب برای خود نمی ‌کند. همچنین شما می‌توانید برای خرید پالتو نیز با ما همراه باشید.

یکی از موضوعات مهمی که در سفارش دوخت مانتو اهمیت بالایی دارد، انتخاب پارچه است. پارچه‌های مانتویی در بازار تنوع زیادی دارند و دربرگیرنده‌ی انواع جنس نخی، کرپ، فاستونی، ابریشم، ریون و کتان می ‌باشند.

جنسی نخی در میان پارچه‌های مانتویی به دلیل خنک بودن و جلوگیری از عرق کردن طرفداران زیادی دارد. جنس نخی بیشتر برای دوخت مانتو‌های تابستانی مورد استفاده قرار می ‌گیرد.

پارچه‌ی پرکاربرد بعدی در دوخت انواع مانتو، پارچه‌ی کرپ است که براساس کاربرد خود به انواع مختلف کرپ مازراتی، کرپ باربی و… تقسیم می ‌شود‌. پارچه‌ی کرپ اکثر اوقات از پلیاستر و یا نخ پنبه تولید می ‌شود.

پارچه‌ی بعدی که در مانتوها استفاده می ‌شود جنس فاستونی می ‌باشد. جنس فاستونی وزن بالایی دارد اما بسیار لطیف است و با پوست بدن هماهنگ می ‌باشد.

پارچه‌ی ابریشم نیز از انواع پارچه‌های مانتویی است که به دلیل اشرافی بودن از قیمت بالایی برخوردار است.

پارچه‌های بعدی که در بازار دوخت مانتو بسیار پرکاربرد هستند، پارچه‌ی کتان و پارچه‌ی ریون می‌ باشد. این پارچه‌ها در فصل تابستان مورد استفاده قرار می ‌گیرند و از ورود گرمای هوا به بدن و تعریق آن جلوگیری می‌ کنند. این پارچه‌ها بیشتر از الیاف مصنوعی تولید می ‌شوند و نرمی و لطافت پارچه‌های قبلی مانند کرپ و ابریشم را ندارند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *