طرز تهیه کنسرو نخود فرنگی

طرز تهیه کنسرو نخود فرنگی

طرز تهیه کنسرو نخود فرنگی

کنسرو نخود فرنگی خانگی خوشمزه را معمولاً در فصل بهار و زمان رسیدن نخود های تازه تهیه مینماید و برای تهیه انواع سوپ و سالاد و خوراک از آن استفاده میکنند . با کنسرو کردن آن از خواص نخودفرنگی در طول سال بهره مند شوید .

مواد لازم برای تهیه کنسرو

مواد لازم برای تهیه کنسرو نخود فرنگی

  • نخود فرنگی
  • آب
  • نمک
دستور پخت

طرز تهیه کنسرو نخود فرنگی

مرحله اول

برای تهیه کنسرو نخود فرنگی ابتدا باید آنها را از غلاف خارج کنید و درون آبکش ریخته و به خوبی ضدعفونی نمایید ، پس از شستن نخودها آنها را درون قابلمه بریزید و تا اندازه‌ای که آب کاملاً روی آنها را بپوشاند آب اضافه کنید .

مرحله دوم

قابلمه را بر روی حرارت بالای اجاق گاز قرار دهید و اجازه دهید تا برای مدت زمان ۲۰ دقیقه بجوشد این زمان برای پختن نخود ها کافیست مدت زمان بیشتر باعث له شدن و چروک شدن نخود ها می شود . اکنون باید نخودها را درون آبکش بریزید و آب اضافی آن را بگیرید .

مرحله سوم

از قبل چند شیشه تمیز با درهای استاندارد تهیه کنید ، شیشه ها باید طوری باشند که دارای زنگ زدگی و خرابی نباشند و هوا در آنها نفوذ نکند . حالا آب جوشیده که خنک شده باشد را بر روی نخودها بریزید پس از آن دو قاشق چایخوری نمک اضافه کنید .

مرحله سوم

در این مرحله درب شیشه ها را محکم ببندید و به صورتی که کاملاً پلمپ باشند قابلمه ای را آماده کنید و تا نصف آن را آب پر نمایید ،شیشه ها را درون قابلمه چیده و اجاق گاز را روشن کنید، پس از جوشیدن آب اجازه دهید تا برای ۲۰ دقیقه شیشه ها درون آب جوش بمانند .

مرحله چهارم

بعد از گذشت این زمان شیشه ها را از درون قابلمه خارج کرده و آنها را سر و ته قرار دهید تا خنک شوند . این کنسرو برای مدت زمان ۶ ماه می‌توانید نگهداری کنید . و برای تهیه خورش نخود فرنگی و سوپ و غذاهای دیگر از آن استفاده نمایید. بعد از اینکه در کنسرو باز شد حتما آنرا درون یخچال قرار دهید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *