سفر با قطار امن تر است یا اتوبوس؟

سفر با قطار امن تر است یا اتوبوس؟

گاهی برای مسافرت های داخلی و یا مسافت کم، مردم اگر خواهان استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی و عدم استفاه از خودرو های شخصی خود را نباشند، اکثرا از قطار و یا اتوبوس بهره می گیرند. هر کدام از این وسایل نقیله هم دارای مزایا و هم معایبی نیز می باشند. اما به طور کلی در زمان انتخاب می بایست از میان این دو وسیله، ماسب ترین وسیله را انتخاب نمایید و سفر خود را شروع کرد. پاسخ قطعی برای این سوال که قطار برای سفر بهتر است یا اتوبوس از آن گروه پاسخ هایی می باشند که باید حتما به آن توجه زیادی کرد تا جواب قطعی و کاملی برای آن بیابید. توصیه می کنیم که با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا به اتفاق هم، به این نتیجه برسیم که قطار بهتر است یا اتوبوس؟.

معمولا قطار ها به‌ طورکلی به سه دسته تقسیم می شوند، که شامل: قطار های چهار تخته، شش تخته و سالنی یا همان قطار های اتوبوسی که هریک از این موارد در شرکت های گوناگون ریلی گروه های مختلفی دارند. در کشور عزیزمان علاوه بر شرکت های مهم خصوصی دیگر شرکت های ریلی هم نیز فعالیت دارند که همراه قطار های مدرن و خدمات رسانی عالی باعث افزایش و بالا رفتن رضایت مسافرین در استفاده از قطار می شوند.

آشنایی با مقررات حمل بار و ماشین با قطار

دیگر زمان انتخاب تنها یک راه وسیله برای سفر کردن گذشته می باشد. در حال حاضر می توان چند راه و روش گوناگون را در جلوی راهتان قرار دهید و با تحلیل شرایط متفاوت بالاخره تصمیم قطعی بگیرید که مایل هستید با ماشین شخصی و یا اجاره ای خود به مسافرت بروید و یا از وسایل حمل و نقل عمومی مانند؛ قطار، اتوبوس، کشتی و یا هواپیما نیز بهره بگیرید. فرض کنیم که سفر شما به داخل کشور می باشد و می خواهید به راحت ترین و البته سریع ترین روش های ممکن با ناوگان حمل و نقل عمومی به مسافرت بروید.
با وجود این شرایط ، فقط دو گزینه و یک سوال پیش می آید؛ برای سفر کردن قطار بهتر است یا اتوبوس و یا این که هر یک از این وسیله ها چه مزایایی نسبت به دیگری دارد. برای جواب دادن به این سوال، اول باید تا تمام مزیت های سفر با هردو این وسیله ها را بررسی کنیم
و سپس به صورت قطعی به شما بگوییم که برای سفر کردن قطار بهتر است یا اتوبوس پس با ما را در ادامه مقاله همراهی کنید باشید.

ابتدا پاسخ این سوالات را پیدا کنیم و بعد از خواندن آن تصمیم بگیرید. در نظر بگیرید که آیا مقصد مورد نظر شما دور و یا نزدیک است؟ یا اینکه شما می خواهید چه مقدار هزینه ای را برای این سفر اختصاص دهید، اگر در این مسافرت همراه و یا همراهانی دارید آن ها در چه سنی قرار دارند؟ برای مثال کودکی کودکی همراه شما می آید یا خیر؟ محدودیت زمان دارید یا خیر؟ برای مقصد خود که می خواهید آن را طی کنید، چه وسایل نقلیه در نظر گرفته اید و آیا شما می توانید از آن ها استفاده کنید؟ سیستم ریلی را انتخاب می کنید یا جاده ها ایمن هستند و هزینه آن ها در مسیری خاص کمتر است و یا بالعکس، خودتان دوست دارید با چه وسیله ای به مسافرت بروید و کلی سوال و نظریه ی تعیین کننده ی دیگر وجود دارد که می بایست قبل از تصمیم گیری باید به جواب آن ها برسید.

مزایای سفر با قطار

قطار به عنوان اولین وسیله ی اتوماتیکی می باشد که این امکان را به افراد می دهد تا بتوانند نسبت به قدیم در محمدود ترین زمان ممکن بین شهرها و حتی کشورهای مختلف سیر و سفر کنند. قدمت قطار از اتوبوس و ماشین و خیلی از وسایل دیگر بسیار زیاد می باشد اما همه ما می دانیم که قطار هیچ گاه از گردونه ی رقابت بین بهترین وسایل برای رفت و آمد انسان ها حذف نشد که هیچ حتی قبل تر از گذشته هم خود را وارد میدان کرده است نمونه آن هم همین قطارهای سریع السیر می باشد که دارای هتل های لوکس و مجلل اما متحرک هستند. از گذشته تا به الان در بیشتر نقاط دنیا مانند قاره ی اروپا سفر با قطارهای گوناگون از وسایل نقلیه مورد علاقه ی مردم جهت سفری امن و راحت بوده است. سالانه در سراسر دنیا میلیون ها انسان با قطار از نقطه ای به نقطه دیگر می جا به جا می شوند و از سفرشان هم لذت می برند. در جواب به این سوال که برای سفر قطار بهتر است یا اتوبوس درباره ی مزایا و حتی معایب مسافرت کردن با قطار با شما صحبت خواهیم کرد.

در زمانی که تصیم می گیرید با قطار سفر کنید بدون شک این نکات را می دانید که:

در سفر کردن با قطار شما می توانید تا وسایل و چمدان های بیشتری را برای خود بردارید اما این قانون به این معنا نمی باشد که شما هر چندتا که دلتان بخواهد می توانید بار همراه خودتان ببرید اما مقررات قطار به نسبت وسیله ای همچون هواپیما در این زمینه آسان تر است. به یاد داشته باشید برای رزرو بلیط قطار می توانید به وب سایت های معتبرمراجعه کنید.
هزینه ی رزرو بلیط قطار و دیگر مواردی که به آن مربوط است معمولا ثابت می باشد و کمتر دچار تغییرات می شود.
انتخاب بین قطار های گوناگون از نظر عرضه ی خدمات و نوع خدمات برای شما متنوع تر نسبت به اتوبوس است! توصیه می کنیم برای اینکه چگونه یک قطار خوب برای مسافرت کردن انتخاب کنیم این مطلب را تا پایان مطالعه فرمایید.

خرید اینترنتی بلیط قطار و یا خرید حضوری آن بسیار آسان، راحت و است و ضریب خطا در آن کاهش یافته است. حتی اگر اشتباهی پیش بیاید می توان آن را اصلاح نمود.
باید بدانیم قطار با محیط اطراف ما از لحاظ استفاده و مصرف انرژی مهربان تر می باشد.
در بیشتر از شهرها نه تنها در ایران بلکه در تمامی شهرهای دنیا خط راه آهن ریلی ساخته شده است و مسافرین به مقصد های زیادی می توانند بروند. آیا امروزه خبر آغاز به کار قطار ایران ترکیه را شنیده اید؟ این دقیقا یکی از مزیت های استفاده از قطار است.
در قطار همه چیز آسان تر است و راحت تر می شود همسفر خوب براب خود پیدا کرد و وقت را گذراند. در زمینه آشنایی با آداب و معاشرت در قطار می توانید که اصول رفتار به عنوان یک مسافر قطار را به خوبی فرا بگیرید.
آخرین مزیتی که در باره ی قطار و در راه دست یافتن به جواب سفر با قطار بهتر است یا اتوبوس برای شما بیان نماییم این می باشد که در قطار حس امنیت زیادی را تجربه می کنید. در قطار می توانید راه بروید و یا حتی دراز بکشید؛ مناظر بیرون را تماشا کنید و کلی کارهای دیگر انجام دهید.

معایب سفر با قطار

برای سفر با قطار آن هم در مسیرهای دورتر اکثرا سرعت قطار کم می شود و از این رو شما زمان بیشتری را ممکن است نسبت به وسایل نقلیه دیگر در راه باشید.
اگر برای دفعه اول است که با قطار به مسافرت می روید ممکن است که از برنامه سفرهایی که شرکت های حمل و نقلی و ریلی عرضه می کنند، دچار سردرگمی شوید.

سفر با اتوبوس

در راستای جواب به این سوال که برای سفر قطار بهتر است یا اتوبوس این بار به سراغ تحلیل اتوبوس می پردازیم. اتوبوس در کل وسیله ای می باشد که نسبت به ماشین های شخصی و به دیگر وسایل حمل و نقل راحت و سبک تر است. از دیگر مزایای سفر با اتوبوس این است که در پیمودن راه سفر به هیچ عنوان تنها نیستید. مسافرت با اتوبوس را بیشتر افرادی انتخاب می کنند که قصد دارند تا کوله پشتی خود را برداشته و به راحت ترین و سریع ترین راه و روش ممکن و حتی پیش بینی نشده خود را به ترمینال رسانده و راهی سفر بشوند. سفر کردن با این وسیله هم مزایای زیادی دارد اما معایبی هم دارد که در نوع خودش بسیار تاثیر گذار هستند.

مزایای سفر کردن با اتوبوس

به نظر می رسد که اصلی ترین مزایا اتوبوس نسبت به دیگر وسایل نقیله این می باشد که در یک کلام، مقدمه چینی بسیاری کمتری نسبت به دیگر وسیله ها مانند هواپیما و حتی قطار دارد! آیا تا به حال شده که تصمیم بگیرید که کوله بارتان را خیلی سریع با خودتان بردارید و بروید ترمینال و شهر مورد علاقتان و یا حتی یک شهر توریستی را انتخاب کنید و در عرض مدت زمان کوتاه به صورت اینرنتی و یا حضوری بلیط اتوبوس خود را خریداری و سفر خودتان را شروع کنید؟ این شکل از سفر کردن به نظر من که نویسنده ی این مقاله هستم یکی از آسان ترین و البته راحت ترین راه ها از نظر فراهم کردن وسایل سفر می باشد اما در حقیقت خیلی ها از این راه ها استفاده کرده و و از نظر زمانی این خود یک ویژگی محسوب می شود.
در اتوبوس می توانید به یک صورت دیگر روزمرگی جاده ها را تماشا کنید.
علاوه بر سرگرمی و بازی های گوناگونی که در سفر با اتوبوس برای شما در طراحی شده است. پذیرایی هم از شما به عمل می آید.

معایب سفر با اتوبوس

جهت رسیدن به پاسخ این سوال که برای سفر قطار بهتر است یا اتوبوس به قسمت اصلی یعنی معایب سفر با اتوبوس رسیده ایم.
حقیقت این است که سفر با اتوبوس هر چقدر که فراهم آوردن مقدماتش راحت می باشد اما خود سفر آن چنان هم راحت و آسوده نمی باشد. شما تمام سفر را با دیگر مسافران شریک هستید، نمی توانید صندلی خود را بخابانید، به هر خال باید بر روی صندلی خود استراحت کنید، احتمال دارد که پاهایتان در مدت سفر با اتوبوس چند بار به خواب رود. سفر با اتوبوس اغلب مسافران را خسته و کسل می کند و نمی توانید در راه رو اتوبوس راه بروید، بیشتر اتوبوس ها فقط یک بار در طول سفر جهت نماز خواندن و خوردن ناهار و یا شام توقف دارند که این بسیار شرایط سختی می باشد

قطار برای سفر بهتر است یا اتوبوس ، بررسی کلی مزایا و معایب آن ها

بی شک! جاده ها را هر کاری هم که بکنند در نهایت باز هم ضریب نا امنی را دارند و راه رسیدن شما به مقصدتان با اتوبوس بدون شک تنها جاده ها هستند. به خاطر وجود خطاهای انسانی معمولا ضریب امنیت جاده ها پایین تر هم می آید و به همین خاطر است که معمولا سفر با اتوبوس این عیب را دارد.
حال به نظر می رسد که نقاط قوت و نقاط ضعف سفر کردن با قطار و اتوبوس را کاملا مورد بررسی و تحلیل قرار دادیم و دیگر زمان آن رسیده که به صورت قاطع بررسی کنیم که مسافرت با قطار بهتر است یا اتوبوس که در پایان رضایت شما را به ارمغان بیاورد؟ می توانیم بگوییم هر کدام از این وسایل نقیله هم نقاط قوت دارند و هم نقاط ضعف اما سفر با قطار اگر چه نسبت به اتوبوس تشریفات زیاد تری دارد ولی با این حال، هم ایمن تر است و هم از راحتی بیشتری برخوردار است. حالا اگر قصد مسافرت دارید و می خواهید که با قطار به سفر بروید، توصیه می کنیم که مطالب شناخت انواع واگن ها و قطارهای راه آهن جمهوری اسلامی ایران را حتما مطالعه کنید.

بسیاری از افراد به علت مشغله کاری نمی توانند برای خرید بلیط به صورت حضوری اقدام کنند. حال جای نگرانی نیست امروزه وب سایت های طراحی شده اند که خیال همگان را از این بابت راحت کرده و تمامی اقشار می توانند خرید بلیط خود را از طریق اینترنت انجام دهند. اگر بخواهیم یک وب سایت معتبر را پیشنهاد کنیم که هم ارزان و هم دارای نماد اعتماد الکترونیک باشد سایت اینترنتی مستر بلیط بهترین گزینه است. این وب سایت با داشتن ویژگی های نظیر: اعلام کاهش قیمت، اعلام افزایش ظرفیت و … توانسته متقاضیان زیادی را به خود جذب کند. جالب است بدانید بدون عضویت در وب سایت مستر بلیط می توانید بلیط خود را خریداری کنید اما با عضویت در این اپلیکیشن از تخفیفات ویژه عضویت آن بهره مند شوید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *