باتری گوشیتان را با خرید شارژر فیک نابود نکنید

باتری گوشیتان را با خرید شارژر فیک نابود نکنید

چرا می گویند باتری گوشیتان را با خرید شارژر فیک نابود نکنید؟ مگر شارژرهای اصل و اورجینال با شارژرهای دیگری که در بازار هستند چه تفاوتی دارند؟ آیا استفاده از شارژر فیک صرفا به خراب شدن باتری منجر می شود یا معایب دیگری را هم به دنبال دارد؟ تفاوت شارژر اصلی از شارژر فیک چیست؟ چگونه می توانیم شارژر اصل تهیه کنیم و عمر باتری گوشی را افزایش دهیم و دیگر اینکه بهترین مرکز فروش شارژر اصل اعم از کابل و آداپتور در ایران کدام است؟ با ما همراه باشید تا سوالات فوق را پاسخ دهیم.

شارژر فیک، باتری گوشی را نابود می کند

شاید در گوشی های بسیار ساده که اصولا هوشمند هم تلقی نمی شوند استفاده از شارژر اصل یا غیر اصل (به شرط فیک نبودن) چندان حائز اهمیت نباشد؛ قطعات این گوشی ها بسیار محدود است و اصولا عمر باتری هم به علت عدم اتصال به اینترنت بسیار بالاتر از گوشی های هوشمند می باشد اما این مسئله در خصوص گوشی های رده بالاتر که دارای قابلیت های بسیار زیادی هستند صدق نمی کند.

گوشی های هوشمند دارای قطعات زیادی هستند که همانند اعضای بدن و در ارتباط با یکدیگر کار می کنند؛ گاهش مواقع خراب شدن یکی از قطعات گوشی باعث کاهش قابلیت های آن می شود اما در اصل استفاده از گوشی اختلال ایجاد نمی کند اما در برخی از موارد نیز، خراب شدن یکی از قطعات از جمله باتری گوشی، با عدم امکان استفاده از گوشی موبایل همراه می گردد. یکی از مهمترین علل خراب شدن باتری گوشی نیز استفاده از شارژرهای فیک و تقلبی است.

تفاوت شارژر اصل از شارژرهای تقلبی

منظور ما از تفاوت شارژر اصل با شارژر تقلبی، تفاوت در عملکرد آن هاست نه مشخصات ظاهری! شارژر اصل که متناسب با توان باتری تولید می شود ولتاژ معینی دارد که برای مدل های خاصی از یک برند تولید شده اند. باتری گوشی های امروزی، از نوع لیتیوم یونی هستند که دارای ولتاژ ورودی متفاوتی نسبت به هم بوده و تنها با شارژر اورجینال موجود در جعبه، به خوبی و بدون مشکل شارژ خواهد شد.

زمانیکه شارژر اصلی به هر علتی از کار بیفتد و دیگر قادر به شارژر کردن تلفن همراه نباشد باید یک نمونه دیگر از همان شارژر را از نمایندگی های مجاز تهیه کنید که البته مشمول پرداخت هزینه و قیمت شارژر اصل شده و باید مبلغ بیشتری را در مقایسه با هزینه خرید شارژر فیک پرداخت کنید. علت تفاوت هزینه نیز باز می گردد به استفاده از مواد مرغوب برای تولید شارژر های اصل و اورجینال!

معایب استفاده از شارژر فیک

زمانیکه یک شارژر فیک را خریداری می کنید ممکن است تصور کنید صرفا به باتری دستگاه آسیب می رسد این در حالیست که اصلی ترین قطعه موبایل که در معرض استفاده از شارژر فیک قرار می گیرد باتری دستگاه است و سایر قطعات نیز به صورت غیر مستقیم در معرض آن قرار می گیرند. شارژر فیک باعث داغ شدن گوشی شما می شود و داغ شدن نیز به ایجاد صدمه به قطعات داخلی و کاهش کیفیت آن ها همراه است.

در بدترین حالت ممکن می توان انفجار در برق ساختمان به علت استفاده از شارژرهای فیک را عنوان نمود اما مسئله به همین قضیه ختم نمی شود. انفجار در گوشی و نابود شدن تمام قطعات آن یکی از مواردی است که طی یکی دو دهه اخیر گزارش شده است.

باد کردن باتری مسئله ایست که قبل از انفجار رخ می دهد. ممکن است شما هرگز انفجار گوشی را تجربه نکنید اما قطعا تلفن همراه شما از حالت اولیه خارج شده و به علت فشاری که ناشی از باد کردن باتری است جلوه تلفن همراه نیز به شدت آسیب می بیند.

کاهش روند شارژر شدن گوشی و در برخی از موارد کاهش انرژی باتری زمانی که در حال شارژ است، کند شدن عملکرد گوشی در سایر حالات و استرس های ناشی از انفجار گوشی که با هر بار داغ شدن آن را تجربه می کنید از مهمترین معایب استفاده از شارژر فیک بعد از خراب شدن باتری می باشد. بنابراین می توان به خوبی اهمیت و ضرورت خرید شارژر اصل و اورجینال را تشخیص دارد.

تشخیص شارژر اصل از تقلبی

هر برندی به فراخور اهمیتی که به کاربران خود می دهد راه های تشخیص شارژر اصل از تقلبی را به صورت جداگانه و در خصوص مدل های تولید شده خود منتشر می کند. ما در این قسمت به بیان کلیات حاکم بر این مسئله پرداخته و برند خاصی را مد نظر قرار نمی دهیم.

  • شارژر اصل و اورجینال داخل جعبه را نگه دارید و در زمان خرید شارژر به علامت های روی آن ها دقت کنید.
  • نام برند باید بر روی شارژر دوم دقیقا همانند شارژر اصلی درج شده باشد.
  • یکی از مهمترین ویژگی های شارژرهای تقلبی، حک شدن علامت ساخت چین بر روی آن هاست.
  • از وجود لوگوی UL بر روی شارژر مطمئن شوید.
  • در شارژرهای تقلبی از مواد پلاستیکی و غیر استاندارد استفاده می شود.
  • وزن شارژر اورجینال در مقایسه با شارژرهای غیر اصل بیشتر و سنگین تر است.
  • اغلب شارژرهای اوجینال و شارژر تقلبی در وسط کلگی شارژر یک مفصل یا اتصال دارند. شارژر اصلی اتصالی صاف و تخت دارد اما شارژر جعلی دارای اتصالی تیز و برجسته است.
  • در بسیاری از برندها از یک لایه پلاستیکی به عنوان محافظ و برای افزایش عمر شارژر و افزایش استحکام آن استفاده شده است اما در شارژرهای تقلبی چنین محافظی دیده نمی شود.
  • هر گونه تفاوت در رنگ پورت ها و همچنین سایر ارکان شارژر اعم از کلگی یا کابل آن، نشان از تقلبی بودن شارژر دوم دارد.

خرید شارژر اصل و اورجینال

اکنون که سطح بازار از اجناس بی کیفیت و تقلبی پر شده است باید با مراکز معتبری که مبادرت به فروش شارژر اوجینال می کنند آشنا شوید. یکی از بزرگ ترین مراکز فروش لوازم جانبی موبایل در ایران که اغلب برندها و مدل ها را پوشش می دهد فروشگاه اینترنتی موبوتعمیر است. در این جا می توانید با خرید شارژر اصل و اورجینال، عمر باتری گوشی را تضمین کرده و عمر مفید تلفن همراه را افزایش دهید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *