ورق استیل و کاربردهای آن

ورق استیل و کاربردهای آن

ورق استیل ، جزو پرکاربردترین فولاد ها محسوب می شود. یک ورق مستطیلی با سطح صاف است که معمولاً برای کارهای کلی سازه، کف سازی، اتصال سازه های خودرو، کشتی سازی، پل های فولادی و غیره استفاده می شود. بسته به نوع استفاده اندازه و ضخامت متنوعی دارند.

ورق استیل

رشد اقتصادی و اجتماعی کشور، به ویژه در صنعت ساخت و ساز، صنعت کشتی سازی، صنعت نفت و غیره موجب تقاضای بیشتر برای این محصول شده است.در خرید ورق های استیل، خریداران باید عوامل زیر را در نظر بگیرند:

  • پیاده سازی

در خرید ورق استیل، خریداران باید موارد استفاده از آن را در نظر بگیرند. زیرا هر نوع از این ورق ها، تفاوت هایی از لحاظ ساختار شیمیایی با هم دارند. به عنوان مثال، اگر خریدار بخواهد برای ساخت کشتی ورق استیل خریداری کند، باید در بخشهایی از آن که در معرض بارهای سنگین و ضربه باشد، ورق استیل مقاوم تری خریداری نماید.

  • اندازه ورق استیل

برای استفاده از ورق استیل، لوله استیل و پروفیل استیل و … با کمترین تلفات، خریداران باید اندازه آن را در نظر بگیرند. زیرا اگر خریدار، ورقی بزرگتر از نیاز واقعی او خریداری کند، موجب اتلاف ورق استیل و در نتیجه اتلاف هزینه خواهد شد.

  • کیفیت

خریداران در هنگام خرید، باید کیفیت ورق استیل را در نظر داشته باشند.

  • سهولت سفارش و تحویل

علاوه بر سه عامل فوق، خریداران باید با سفارش از تولید کننده، راحتی سفارش را در نظر بگیرند. راحتی در تحویل سفارش و حمل و نقل از عوامل مهم در خرید ورق استیل می باشد.

سنگ آهن که اساس تولید فولاد است، از معادن آهن استخراج می شود. این ورق ها از آلیاژهای مختلف ساخته شده و دارای خواص متفاوتی هستند. به عنوان مثال، فولاد ضد زنگ یا فولاد با مقاومت بالا، که در بین خودروسازان محبوبیت زیادی پیدا کرده است. وقتی آن را در یک کارخانه صاف و صیقلی می کنند، تبدیل به ورق فلزی می شود. می توان این ورق ها را گالوانیزه کرد، یعنی روکش آن را طوری تهیه کرد که فولاد معمولی، در برابر زنگ زدگی مقاوم باشد. می توان آن را با لایه پلاستیکی پوشاند. ورق استیل برای سقف، پنجره ها و غیره مناسب می باشد.

ورق استیل

همچنین می توان از تمام فلزات ورق فلزی ساخت. به عنوان مثال، ورق های مس برای پوشش سقف بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. ورق آلومینیوم برای تریلر و روکش تریلر و غیره استفاده می شود.

ورق فولاد از قرن شانزدهم مورد استفاده قرار گرفته است.

با محافظت مناسب در برابر خوردگی و نگهداری مناسب، صفحه فولادی میتواند خواص مقاومتی خود را برای مدت طولانی حفظ کند. رنگ آمیزی ورق با رنگ های روغنی در ابتدا متداول ترین روش محافظت از ورق های فولاد در برابر خوردگی بود. در اواسط قرن 19 ، فناوری فلزکاری ورق فولاد با روی، توسعه یافت. این کار، ابتدا با فرو بردن صفحات آهنی در حمام روی داغ، انجام می شد.

قیمت ورق استیل

قیمت فولاد ضد زنگ نیز یک موضوع مهم است. وقتی ما در مورد فولادهای ضد زنگ صحبت می کنیم که در هر زمینه ای از زندگی خود با آن روبرو می شویم، طبیعی است که موضوع قیمت، یکی از موارد مورد توجه ما باشد. لازم به ذکر است که در مورد قیمتها، عوامل زیادی دخیل هستند. هر نوع فولاد ضد زنگ، خواص و اندازه آن، شاخص های مهم قیمت هستند.

ورق های استیل، به عنوان محصولات نورد مسطح در نظر گرفته می شوند. این محصولات، از مواد اصلی به شکل رول بدست می آیند. ورق های صفحه در کاربردهای مختلف ساختمانی و ساختاری، مانند تولید لوازم خانگی و صنعت خودرو استفاده می شود. مدل های ورق نیز به صورت نازک و مسطح، برای پوشش مناطق بزرگ تولید می شوند.

ورق استیل به صورت رول

ورق ها همچنین، برای عملیات تعمیر و نگهداری در صنایع مختلف استفاده می شوند. ورق های صفحه ای، که پس از فرآیند صنعتی، در کاربردهای روزانه مورد استفاده قرار می گیرد، می توانند به صورت ورق مسطح یا در رول های بزرگ تولید شوند. ورقه ها همچنین در انواع مختلف فلزات مانند آلومینیوم، قلع، نیکل، تیتانیوم، برنج، مس، طلا، نقره و پلاتین طراحی شده اند. در میان اندازه ها و انواع ورق های فلزی، گزینه های مختلفی وجود دارد که میتواند راه حل هایی را برای نیازهای افراد ارائه دهد. در تولید انواع ورق استیل، فرایندهایی مانند خم شدن، ایجاد فشار، شکل دهی افزایشی ورق، قدرت کششی، اتوکشی، پهن شدن و برش نیز صورت می گیرد. همه اینها ممکن است با توجه به نوع ورق استیل مورد نیاز، متفاوت باشد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *