معجزه ای برای خانه های کوچک به نام کمد دیواری

معجزه ای برای خانه های کوچک به نام کمد دیواری

کمد دیواری به عنوان یکی از موارد بسیار مهم در دکوراسیون امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است، به گونه ای که از آن به عنوان یک معجزه برای آپارتمان ها با فضای کوچک یاد می شود. شیک بودن، ساماندهی وسایل منزل، استفاده از فضای عمودی خانه، استفاده موثر و بهتر از فضای خانه و … از مهمترین مزایای استفاده از کمدهای دیواری است.کمدهای دیواری از گذشته های دور هم مهمان خانه های ایرانی بوده اما امروزه به دلیل آپارتمان نشینی و فضای محدود ساختمان ها بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. تنوع بالای کمد دیواری سبب شده که همه نوع نیاز و سلیقه ای را پوشش دهد.

ساخت کمد دیواری ارزان✔️ قیمت گیری و ثبت سفارش رایگان هوم سرویز

کمد دیواری

فاکتورهای تاثیر گذار بر قیمت کمد دیواری

در سال های اخیر با توجه به ناپایداری بازار ارزی قیمت ام دی اف و چوب تا حدودی با افزایش قیمت روبرو شده است که این عامل هم از دیگر موارد مهم در قیمت آن می باشد. ابعاد کمد دیواری، نوع جنس چوب به کار رفته، نوع دستگیره و قفل، خرید از برندهای معتبر و … از مهمترین فاکتورهای تاثیر گذار بر قیمت کمد دیواری است. نوع کمد دیواری بسته به اینکه کشویی باشد یا ریلی و … نیز از دیگر مواردی است که بر روی قیمت کمدهای دیواری تاثیر دارد. طرح های ایجاد شده بر روی کمد، متراژ نهایی، تعداد درب های کشویی و کشوها، دستمزد سازنده کمد دیواری هم از دیگر مواردی هستند که بر روی قیمت نهایی کمد های دیواری تاثیرگذار است.

نکات بسیار مهم در خرید، ساخت و انتخاب کمد دیواری

با توجه به سخت بودن تعویض کمد دیواری ضروری است که قبل از نصب و ساخت آن نکات لازم در نظر گرفته شود و با توجه به اینکه لازم است برای سال های طولانی از این کمد ها استفاده شود باید در انتخاب مدل، مواد اولیه و ساخت آن بیشترین حساسیت را به خرج داد. یکی از نکات بسیار مهم در انتخاب کمد دیواری، توجه به جنس مغز و روکش ام دی اف کمد مورد نظر است که از کیفیت و طول عمر بالایی باید برخوردار باشد.

توجه به فضای فیزیکی موجود در خانه و انتخاب طرح کمد های دیواری متناسب با آن، خرید یراق آلات با کیفیت از جمله، دستگیره، لولا ها و قفل آن که در کیفیت و طول عمر و زیبایی آن تاثیر زیادی دارد.. قیمت هم از دیگر موارد مهم در ساخت این کمد است که حتما باید مورد توجه قرار گیرد.

الماری لباس,عکس کمد دیواری

کمد دیواری مناسب

انواع کمد های دیواری

با توجه به استقبال بی نظیر از کمدهای دیواری امروزه بسیاری از شرکت های تولید کننده کمدهای دیواری از طرح ها و مدل های مختلفی برای ساخت این کمدها استفاده می کنند. کمدهای دیواری ریلی، کشویی، لولایی، کمدهای دیواری با درب های بازشوی ترکیبی، کمدهای دیواری بدون درب از جمله مدل های مورد استفاده برای تهیه انواع کمدهای دیواری است که بسته به فضای هر اتاق، سلیقه و … از یکی از این مدل ها استفاده می شود. از بین این مدل های کمدهای دیواری ریلی نسبت به سایر کمدها محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده اند و با توجه به محدودیت فضای اتاق ها در سال های اخیر، این مدل ها به دلیل اینکه از فضای کمتری استفاده می کنند بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. کمدهای دیواری لولایی فضای بیشتری را اشغال می کنند، زیرا درب های آن برای باز شدن به بیرون کشیده می شوند که نیاز به فضای بیشتری دارند.

نکات مهم در انتخاب رنگ کمد دیواری

یکی از نکات بسیار مهمی که امروزه در ساخت کمدهای دیواری باید به آن توجه اساسی شود. رنگ مناسب برای کمدهای دیواری است. در انتخاب رنگ مناسب برای کمدهای دیواری باید فضا و دکوراسیون اتاق در نظر گرفته شود. برای اتاق های با فضای کم باید از رنگ های روشن استفاده شود که فضای اتاق را بزرگتر نشان دهند و به هیچ عنوان استفاده از رنگ های تیره برای این فضا ها توصیه نمی شود. برای اتاق های با فضای وسیع تر می توان از مدل های دکورال( طرح چوب + قهوه ای ) استفاده کرد. رنگ سفید، راحت ترین و آماده ترین رنگ انتخابی برای محیط های کوچک و تاریک است، که انتخاب این رنگ فضا را بزرگتر و روشن تر جلوه می دهد. تنوع این کمدها نسبت به گذشته بسیار بیشتر شده اند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *